-merhaba!

Studio CLC olarak Ankara’daki ofisimizde mimari aydınlatma tasarımı hizmeti veriyoruz.

Mimari aydınlatma tasarım pratiği, ışığın bir mimar gözüyle tasarlanabilmesi ile mümkündür. Mekanın mimarın tasarladığı biçimde işleyebilmesi için ışık, büyük önem taşımaktadır ve aydınlatma konusunda eğitim almış bir tasarımcı ekip tarafından projelendirilmelidir.

Işığı projelendirirken, sanki bir mimari proje tasarım sürecindeymiş gibi; insan-mekan ilişkisi, insan-ışık ilişkisi, ışık-malzeme ilişkisi, kullanıcı profili, mekanda geçirilen zaman, uluslararası standartlar, mekanın kullanım senaryoları, enerji verimliliği, ürün seçimi, bütçe, mimari detaylar gibi, projeyi pek çok yönden analiz etmek gerekmektedir.

Biz de ışığı seven mimar ve elektrik mühendislerinden oluşan ekibimiz ile mimari aydınlatma tasarımı projelendirme hizmeti sunuyoruz.

Projelerinizde aydınlatma tasarım hizmeti hakkında bilgi almak ve projeniz üzerinde tartışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aydınlatma Projesi

Mimari projelerinizin nicel ve nitel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak aydınlatma tasarım proje hizmeti veriyoruz.

Gün Işığı Danışmanlığı

Mimari projenize gün ışığı analizi hizmeti vererek aydınlatma ve cephe elemanları konusunda bizden destek alabilirsiniz.

Ürün Tasarımı

Projeniz için özel aydınlatma ürün tasarım ve üretimi konusunda size destek olabiliriz.

Bizimle merhaba@studioclc.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

01
Tanışma
İlk aşamayı tanışmaya ayırıyoruz. Müşteriyi tanıma, isteklerini ve projesini değerlendirme aşaması için görüşmeleri bu aşamada yapıyoruz.
02
Konsept Tasarımı
Mimari ve iç mimari projenin konseptini belirlemek üzere araştırmaları bu aşamada yapıyoruz. Mekanın gerekliliklerini, projedeki amaç ve stratejilerimizi belirliyoruz.
03
Aydınlatma Şema Tasarımı
Bu aşamada mekanın plan ve perspektifleri üzerinde aydınlatma konseptimizi şemalar halinde sunuyoruz.
04
Aydınlatma Konseptinin Detaylandırılması
Mekanın gereklilikleri ve müşterinin bütçesine göre ürün seçimleri, aydınlatma için gereken mimari detayların bildirilmesi ve proje üzerinde daha gerçekçi görseller ile mekanın sunumunu bu aşamada yaparken, gereken mekanlar için de mock up uygulamaları yapıyoruz.
05
Projelendirme
Aydınlatma projesini mimari projeye işliyoruz.
06
Uygulama Projesi
Aydınlatma projesi tamamlandıktan sonra uygulama projesi ve detaylandırma aşamasına geçiyoruz.